Centralne Regaty Juniorów w Kruszwicy

W sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja 2023 roku, na jeziorze Gopło odbywały się Centralne Regaty Juniorów. W konkurencji jedynek juniorów młodszych odbyły się jednocześnie kwalifikacje do Regat Nadziei Olimpijskich, które odbędą się w dniach 24 i 25 czerwca w węgierskim Velence.

Tutaj klasą dla siebie był zawodnik WTW Włocławek, Błażej Barański. Nasz zawodnik, niesiony sobotnim Mistrzostwem Europy swojego starszego brata - Fabiana, nie dał szans rywalom. Zarówno w wyścigu eliminacyjnym jak i w finale A odniósł zdecydowane zwycięstwo i zadebiutuje w Velence w konkurencji skiffów.

Także w konkurencji jedynek młodzików Alan Świątkowski znokautował rywali i w sposób bezapelacyjny zwyciężył w regatach. Bardzo dobrze w tej konkurencji spisał się drugi włocławianin, Kasper Rypiński mijając linię mety w wyścigu finału A, na trzeciej pozycji.

Tuż za podium w konkurencji dwójek podwójnych juniorów, na czwartej pozycji zakończyli zawody Wojciech Śliwiński i Serhii Mikhalchenko. Ci sami zawodnicy ścigali się także w jedynkach juniorów. Tutaj Serhii Mikhalchenko przypłynął na piątej pozycji w finale B, natomiast Wojciech Śliwiński na pozycji szóstej finału C.

Udany występ zaliczyła Natalia Chodulska, która wygrała bardzo wyraźnie finał B w jedynkach młodziczek.

W jedynkach juniorek Julia Garbarczyk uplasowała się na drugiej pozycji w finale C.

W dwójkach podwójnych juniorów młodszych Heorhii Sizikov i Borys Biernacki zajęli także drugą pozycję w finale C.