Pracowity weekend wioślarzy WTW

W weekend 13-14 maja, wioślarze WTW Włocławek uczestniczyli w dwóch imprezach. W sobotę 13 maja na torze regatowym Brdyujście, odbywały się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy, natomiast w dniach 13-14 maja w Duisburgu (Niemcy) nasza reprezentantka Wiktoria Zając, rywalizowała w Międzynarodowych Regatach Wedau.

 

W Bydgoszczy nasi wioślarze odnieśli trzy zwycięstwa. Świetnie zaprezentował się Alan Świątkowski, który zdecydowane zwyciężył w skiffach młodzików. Również startując w dwójce podwójnej młodzików wraz z Kasprem Rypińskim nie dali rywalom szans, stając na najwyższym podium. Kasper Rypiński w skiffie młodzików uplasował się na czwartej pozycji.

Kolejne zwycięstwo odnieśli Wojciech Śliwiński i Serhi Mykhalchenko w konkurencji dwójek podwójnych juniorów. Ci sami zawodnicy rywalizowali w konkurencji skiffów juniorów. Tutaj tuż za pozycją medalową, na czwartej pozycji finiszował Wojciech Śliwiński, natomiast Serhi Mykhalchenko był szósty.

Na czwartym miejscu w skiffach dziewcząt uplasowała się debiutantka, Natalia Chodulska.

W skiffach juniorów młodszych Pavlo Klymenko minął linię mety na siódmej pozycji. Również siódme miejsce osiągnęła czwórka podwójna juniorów młodszych, która wiosłowała w składzie: Borys Biernacki, Pavlo Klymenko, Igor Sizykov Michał Małecki.

Borys Biernacki, Michał Małecki zakończyli zawody na dziesiątej pozycji w konkurencji dwójek podwójnych juniorów młodszych.

 

Wiktoria Zając debiutowała w reprezentacji młodzieżowej na regatach w Duisburgu. W bardzo silnej, międzynarodowej obsadzie debiut należy ocenić pozytywnie.

W sobotę włocławianka ścigała się w dwójkach podwójnych wiosłując wraz z Dominiką Baranowską z BKW Bydgoszcz. W wyścigu eliminacyjnym, nasze reprezentantki uplasowały się na trzeciej pozycji i nie zakwalifikowały się do popołudniowych finałów.

W niedzielę Wiktoria Zając wraz z Dominiką Baranowską, Natashą Malicką, Anną Khlibenko rywalizowała w czwórkach podwójnych. W wyścigu eliminacyjnym polska osada uplasowała się na czwartym miejscu i nie zakwalifikowała się do finału A. W popołudniowym finale B, nasza osada nie dała szans rywalkom, odnosząc pewne zwycięstwo.

W zestawieniu reprezentacji młodzieżowych, lepsze od naszych zawodniczek o jedną sekundę były jedynie reprezentantki Holandii. 

Regaty w Bydgoszczy:

 

 

Regaty w Duisburgu:

 

Dodatkowe informacje