Centralne Kontrolne Regaty Długodystansowe w Kruszwicy

W deszczu i chłodzie rozgrywali w sobotę, 15 kwietnia, swą pierwszą w tym roku imprezę na wodzie wioślarze. Były to regaty długodystansowe na jeziorze Gopło w Kruszwicy, pierwsza tegoroczna kwalifikacja do Reprezentacji.

 

Nasi zawodnicy wypadli na tych zawodach pozytywnie. Fabian Barański w konkurencji jedynek seniorów uplasował się na piątej pozycji. Zwyciężył Piotr Płomiński z WTW Warszawa.

Bardzo dobrze w tej samej konkurencji zaprezentował się Piotr Śliwiński, który zajął wysoką 13 pozycję, piątą wśród młodzieżowców.

Na 12 pozycji w konkurencji jedynek seniorek finiszowała Wiktoria Zając a siódmą wśród zawodniczek kategorii młodzieżowej.

Również na 12 pozycji w jedynkach juniorek przypłynęła Julia Garbarczyk.

W jedynkach juniorów startowało trzech naszych reprezentantów i wszyscy zakończyli imprezę w pierwszej dziesiątce. Błażej Barański był szósty (najlepszy wśród juniorów młodszych), Wojciech Śliwiński był ósmy a Serhii Mikhalchenko dziesiąty.

Po zawodach, także w Kruszwicy rozpoczyna się zgrupowanie wiosenne, przygotowujące naszych zawodników do nadchodzących Centralnych Regat w Poznaniu.

Zdjęcia z zawodów:

 

Dodatkowe informacje