Ergowiosła w Chełmży

W sobotę, 3 grudnia w Chełmży odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich. Zawody w Chełmży były ostatnim akordem tegorocznych zmagań wioślarzy w tym sezonie. WTW Włocławek na  Mistrzostwach Województwa wystawiło tylko grupy najmłodszych. Część starszych zawodników przebywa obecnie na obozach reprezentacji.

Bardzo dobrze spisał się w kategorii chłopców Pavlo Klymenko, który doskonałym finiszem przesunął się na drugą pozycję. W tej samej kategorii wysoką, piętnastą pozycję zajął Alan Świątkowski. Pozostałe pozycje naszych zawodników:

• 29 m-ce – Kasper Rypiński
  • 38 m-ce – Mikołaj Kosmalski
  • 43 m-ce – Szymon Nowakowski
  • 47 m-ce – Adrian Małkowski

W rywalizacji juniorek młodszych świetną formą błysnęła Julia Garbarczyk, która stanęła na najniższym stopniu podium. Anastasiia Korovushkina była 19.

Tuż za podium, na czwartej pozycji w konkurencji juniorów młodszych uplasował się Błażej Barański. Wysoką, siódmą pozycję zajął Bartosz Wichrowski. Wojciech Śliwiński był 20 a Michał Małecki 44.

W konkurencji juniorów wagi lekkiej z 8. czasem zakończył imprezę Serhii Mykhalchenko.

Na imprezie w Chełmży odbyły się także zawody sztafet dzieci, uczestniczących w programie MŁODE POLSKIE WIOSŁA.

Alan Świątkowski płynąc w połączonej sztafecie WTW-UKS Brdów, w konkurencji roczników 2010 zdobył medal złoty. Zwycięska sztafeta wiosłowała w składzie: Zuzanna Zalewska, Laura Mikołajczyk, Antoni Stupczyński, Alan Świątkowski.

Kasper Rypiński, Mikołaj Kosmalski z WTW oraz Weronika Bartczak i Oliwia Szklarska z UKS Brdów w konkurencji roczników 2009 uplasowali się w środku stawki, zajmując ostatecznie 13 pozycję.