Mistrzostwa Polski w sprintach

W dniach 10-11 września 2022 roku, w Płocku, odbyły się Mistrzostwa Polski w sprintach na dystansie 500 m. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki WTW Włocławek, siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie, które w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet zdobyły srebrny medal.

Te same zawodniczki w finale dwójek bez sterniczki uplasowały się na szóstej pozycji. Drugi srebrny medal wywalczyła Julia Garbarczyk, która w skiffach juniorek zajęła trzecią pozycję.

Tuż za podium w dwójkach podwójnych mężczyzn finiszowali, Piotr Śliwiński i Patryk Sadokierski. Do finału nie udało się zakwalifikować naszym skiffistom. Obaj wystartowali w finale B imprezy. Tutaj zwyciężył Łukasz Żmudziński przed Piotrem Śliwińskim.

W jedynkach juniorów Wojciech Śliwiński ukończył zawody na dwunastej pozycji.

Również na zawodach w Płocku wystartowała ósemka weteranów Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Nasi weterani popłynęli w składzie: Włodzimierz Majewski, Kamil Szepczyński, Andrzej Brenda, Dariusz Koźmiński, Dariusz Ryniec, Benedykt Mielczyński, Maciej Kamiński, Leszek Lipiński, sternik Stanisław Karpiński, zajmując trzecią pozycję.